TEKNOFEST 2022’nin adresi belli oldu

Atatürk Havalimanı’nda dün başlayan dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in açılışında bir konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST’in artık kabına sığmadığını belirtti.

TEKNOFEST’in açılışında 2022 yılı için müjdeli haberi de paylaşan Bakan Varank, “Eylül ayını biz teknoloji ayına dönüştürdük. TEKNOFEST’i sadece ülkemiz sınırları içerisinde tutmayacağız. İnşallah önümüzdeki yıl festivalimizi Azerbaycan’da da yaparak TEKNOFEST’i uluslararası arenaya taşıyacağız” dedi.

Açılışa katılan Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Rashad Nabiyev, “Türk gençliğini tebrik ediyorum, çünkü onların böyle güçlü bir devleti var. Gençlerin her birine en iyi imkânı tanıyan bir devleti var. Böyle bir devlet her zaman ileri gidecektir. Burada, TEKNOFEST’te gördüklerimiz muhteşem teknolojiler. TEKNOFEST’te gördüğümüz muhteşem teknolojiler Türk milletinin zekasının, Türk milletinin aklının bariz göstergesidir. Gençlerin her birinin büyük bir geleceği olacağına eminin, yaşasın büyük Türk Milleti, yaşasın büyük Türk-Azerbaycan dostluğu. Her birinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.