THY uçağı türbülansa girdi

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York uçağının şiddetli türbülansa girmesi sonucu 28 yolcu ve 2 mürettebatın yaralandığı belirtildi.

İstanbul’dan havalanna TK1 sefer sayılı B777 tipi uçağın JFK’e son yaklaşmada türbülansa girdiği belirtilirken, THY uçağının inişine devam ettiği ve meydana sorunsuz teker koyduğu öğrenildi.

Yaşanan olaya ilişkin THY’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

TK 01 sefer sayılı İstanbul (IST) – New York (JFK) uçuşumuzu icra eden TC-JJG kuyruk kodlu uçağımız, New York meydana yaklaşma sırasında öngörülemeyen olumsuz hava koşullarına (türbülans) maruz kalmıştır. 326 yolcumuz ve 18 kişilik uçuş ekibimizin bulunduğu uçağımızda, türbülans nedeniyle 28 yolcumuz ve 2 kabin personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Uçuşumuzda görevli, deneyimli ekibimizin idaresinde uçağımız JFK meydana inişini sorunsuz şekilde gerçekleştirmiş, durumdan etkilenen 28 yolcumuz ve 2 ekip arkadaşımız kontrol amacıyla hastaneye sevk edilmiştir.

Yaralıların durumları

Yaralıların durumlarına ilişkin açıklamada yapılırken, 18 yolcunun tedavileri sonrası taburcu edildiği belirtildi.

“Uçuş ve yolcu güvenliğini her zaman ön planda tutan Türk Hava Yolları, yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duymaktadır.

TK 01 sefer sayılı İstanbul (IST) – New York (JFK) uçuşumuzda öngörülemeyen olumsuz hava koşulları (türbülans) nedeniyle 28 yolcumuz ve 2 kabin personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Hastaneye sevk edilen 28 yolcumuzdan 18’i tedavilerinin ardından taburcu edilmiş, 10 yolcumuzun kontrolleri ise devam etmektedir.

Yolcularımızın ve ekibimizin sağlık durumu yakından takip edilmektedir.”

THY uçağında olay sonrasında çekilen görüntüler türbülansın ne derece şiddetli olduğunu ortaya koydu.