YAZARLAR

Slide thumbnail

FUNDA OCAK..

18.02.2019

Sektörün yakından bildiği isim Funda Ocak’ı, tabiri yerindeyse DHMİ’nin damarlarında dolaşarak patronluğuna yükselen kadın yönetici olarak tanıdık.

Hakkında ki bilgimiz, iyi bir yönetici ve DHMİ’nin gelişiminde önemli taşları yerine koyduğuyla sınırlı.

Camianın biz medya tarafındaki çalışanları olarak, kendi adıma söyleyebileceğim; aradığımızda ulaşabildiğimiz ve sorularımıza net cevaplar aldığımız bir hanımefendi.

34 yıl içinde bulunduğu kurumda, 2016 yılında DHMİ gibi son derece önemli ve bir o kadar da kritik kuruluşta, yönetim kurulu başkanı ve genel müdürlüğü görevine kadın kimliğiyle gelmesi DHMİ’nin tarihine ve sektöre bir ilk olarak geçti.

Ve gidişi de bir ilk oldu Funda Ocak’ın.

Öylesi önemli bir koltuktan “ben gidiyorum” dedi ve kalktı.

O koltuktan böyle kalkanına şahsen ben şimdiye kadar tanık olmadım. O yüzden gelişi gibi gidişi de bir ilk oldu.

Oysa biz gazeteciler, Ocak’ın emekliliğine gelmiş olmasına rağmen hiç emekli olmayacakmış gibi sürdürdüğü projeleri olduğunu biliyoruz.

Bilmediğimiz ise; 13 Şubat’ta attığı twetle neden aniden “gidiyorum” demesi.

Gidişi öylesine ani oldu ki, mesala aynı gün AHL genel havacılık terminalinde Teknofest’in lansmanına gelen bazı tanıdıklarım, bir gün önce kendisiyle konuştuklarını ve lansmanda görüşmek üzere sözleştiklerini söyledi.

Bu derece ani verilen kararın muhakkak ki özel nedenleri vardır. Bu ani ayrılış nedeniyle sağdan-soldan kulağımıza gelenleri, Funda Ocak’ın kendisi açıklamadıkça yazmanın doğru olmayacağını da biliyoruz.

O nedenle, Funda Ocak’ın DHMİ’de 15 Şubat tarihinde çalışma arkadaşlarıyla veda buluşmasında yaptığı konuşmasından şu satırla yazıyı bitirelim:

“Bu kurumda biriktirdiğim anılar, yaşamım boyunca benim en değerli varlığım olacaktır.” 

Hepinize iyi uçuşlar olsun..

Yazarın Diğer Yazıları