9 ülke ile daha uçuşlar durduruluyor

Türkiye, tüm dünyada hızla yayılan Koronavirüs tehlikesine karşı alınan tedbirleri kapsamında 9 ülkeye daha uçuş yasağı getirdiğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılan açıklamada, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda ile havayolu ulaşımının Cumartesi günü (14 Mart) saat 08:00 itibarıyla durdurulacağı belirtildi.

Yasaklarının ikinci bir duyuruya kadar 17 Nisan tarihine kadar geçerli olduğu açıklandı.

Türkiye daha öncede koronavirüs önlemleri kapsamında 2 Şubat’ta Çin, 23 Şubat’ta İran ve 29 Şubat’ta İtalya, Irak ve Güney Kore ile hava ulaşımını durdurmuştu.

Bakan Turhan’ın açıklamasında seyahat yasağı kararlarının Sağlık Bakanlığı kararları doğrultusunda güncellenmesinin ihtimal dahilinde olduğu ifade edildi.

Son kararlarla birlikte Türkiye’nin uçuş yasağı koyduğu ülke sayısı 14’e yükselmiş oldu.

THY’den açıklama

Alınan karar sonrasında THY’den ilk açıklama Genel Müdür Bilal Ekşi tarafından yapıldı.

Ekşi konuya ilişkin açıklamasında, “Korona sebebi ile 9 Avrupa ülkesiile 17 Nisan’a kadar seferler durduruldu. Bu ülkelere biletli yolcularımız hiç endişe etmesinler. THY olarak yolcularımıza en iyi şekilde bilet iade, değişiklik hizmeti vereceğiz. Oluşabilecek yoğunluk sebebi ile lütfen endişe etmeyiniz” denildi.

AirTürkHaber