ADEX’te TUSAŞ’a yoğun ilgi

Azerbaycan’da düzenlenen savunma fuarı ADEX 2018’de Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) standı ilk gün ziyaretçi akınına uğradı.

Fuarın ilk saatlerinde TUSAŞ’ın fuarda Azerbaycan Teknik Üniversitesi (AzTÜ) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Milli İlimler Akademisi (AMİA) iş birliği anlaşması imzalandığı açıklanmıştı.

Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı’nda (ADEX) ilk gün TUSAŞ standına Türkiye’nin Azerbaycan Bakü Büyükelçisi, Çek Cumhuriyeti Askeri Ataşesi Jan Havlicek, Kazakistan Savunma Sanayii ve Havacılık Bakanlığı Başkanı ziyaret gerçekleştirildi.

Heyet ziyaretinde TUSAŞ ve ürettiği ürünler hakkında bilgi alarak görüşmelerde bulundu.

Ziyarete ilişkin TUSAŞ’tan yapılan açıklamada, “ADEX’in ilk gününde, Türkiye’nin Azerbaycan Bakü Büyükelçisi, Çek Cumhuriyeti Askeri Ataşesi Jan Havlicek, Kazakistan Savunma Sanayii ve Havacılık Bakanlığı Başkanı ile şirketimiz ve ürettiğimiz ürünler hakkında görüşmeler gerçekleştirdik” denildi.

Ayrıca TUSAŞ’tan yapılan bir diğer açıklamada ise bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan İstanbul Airshow’a katılacaklarının bilgisi paylaşılarak, “27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan İstanbul Airshow’a katılıyoruz” duyurusu yapıldı.