ASELSAN’dan tedarikçilerine önemli destek  

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, ASELSAN’da çalışan ve kendi şirketini kurarak ASELSAN tedarikçisi olan firmalarla buluştu.

ASELSAN’dan ayrılanların kurduğu 55 firma olduğu açıklanırken, Genel Müdür Ahmet Akyol bu şirketlere ASELSAN’ın 385 milyon dolarlık iş verdiğini açıkladı.

Konuya ilişkin Akyol’dan yapılan açıklama şöyle:

“Geçmişte ASELSAN’da çalışmış, spin-out yaparak kendi şirketini kurduktan sonra ASELSAN tedarikçisi olmuş firmalarımızın değerli temsilcileriyle buluştuk.

55 spin-out firmaya bu zamana kadar sadece ASELSAN’dan toplam 385 milyon dolar sipariş verildi. Bu rakam, girişimciliğin, sektörümüzün milli teknoloji kazanımı ve ülke ekonomisi için ne kadar değerli olduğunu da gösteriyor.

ASELSAN’da spin-out ve spin-off projelerini desteklemek için bir programı da geçtiğimiz aylarda başlattık.

Teknopark İstanbul’da açacağımız Girişimcilik Merkezi ile de inovatif fikirleri olan girişimci gençlerimizi destekleyeceğiz.

ASELSAN, en iyileri yetiştirerek, savunma sanayimize girişimciler, yöneticiler, uzmanlar kazandıran bir okul misyonu ile geleceğe yürümeye devam edecek. Alanında en iyi ürünlere yapmaya, oyun değiştirici teknolojileri geliştirmeye ve ihracat odaklı büyümeye odaklandığımız bu dönemde girişimcilerimizi, tedarikçilerimizi ve ekosistemimizi de ASELSAN ile beraber daha yukarılara taşımaya çalışıyoruz…”