Binden fazla uçuşunu iptal etti

American Airlines, personel sıkıntısı ve olumsuz hava koşullarını gerekçe göstererek, hafta sonunda binden fazla uçuşunu iptal etti.

Havacılık sektöründeki uçuş bilgilerini takip eden FlightAware verilere göre American Airlines, hafta sonunda binden fazla uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı.

American Airlines CEO’su David Seymour dün personele gönderdiği bir notta, geçtiğimiz Perşembe günü şirketin Dallas merkezinde kapasite ve çalışanların faaliyetlerini engelleyen kuvvetli rüzgarlarla zorlukların başladığını bildirirken notunda ayrıca, pilot ve uçuş ekibi bulmanın zorluğundan da bahsetti.

Dünya çapında 350 destinasyon ve 50 ülkeye günlük 6 bin 700 uçuş gerçekleştiren şirkete göre, iptal kararından etkilenen yolcuların çoğu uçuşlarında değişiklik yapabildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının artması ve kısıtlamaların kaldırılması nedeniyle birçok havayolu şirketi personel sıkıntısı çekmeye başladı.

Southwest Airlines, geçtiğimiz hafta 75 milyon dolara mal olan bir karar ile 2 binden fazla uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.