Bodrum Havalimanı’nda tehlikeli karşılaşma

Bugün Bodrum-İstanbul seferini yapacak olan Türk Hava Yolları uçağının büyük tehlike attığı ortaya çıktı.

FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya, Bodrum’dan İstanbul’a gelecek olan B737-800 tipi THY uçağının kalkışa geçtiği sırada havalimanına inen helikopter nedeniyle kalkışı iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.

Küçükkaya, kişisel Twitter hesabından, “Bodrum’da büyük tehlike atlatıldı” derken, “İstanbul’a gitmek üzere yolcularını alan 18.40 Dicle isimli uçak tam havalanmak üzereydi ve hızını almışken bir helikopterin inişine denk geldi. Pilot ani refleksle uçağa son anda fren yaptırdı. Yolcular uçaktan indirilip salona alındı” diye yazdı.

Küçükkaya, yaşanan olay karşısında yolcuların pilota teşekkür ettiğini belirtirken, “Yolcular, dikkati ve refleksi nedeniyle THY uçağının pilotuna teşekkür ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Akademisyen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi de, Küçükkaya’nın paylaşımına yorum yaparken, “Sevgili İsmail Bey tam uçağa binerken içime kaza ihtimali doğdu. Dua ile girdim ve uçak havalanırken de devam ettim, uçak birden piste sert bir iniş yapıp hızla yürümeye başladı. Ani fren yapınca da helikopterin üzerimizde iniş yaptığını öğrendik, Bodrum hava alanındayız, sevgiyle” diye belirtti.