DHMİ çalışanları için önemli gelişme

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Banka Maaş Promosyon İhalesinde Vakıfbank ile 5 yıllık 17 bin tl promosyon kazanımı elde edildiğini açıkladı.

Konuya ilişkin olarak Hüseyin Keskin tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Kuruluşumuz çalışanlarının menfaati doğrultusunda yoğun istişare ve çalışmalarının ardından yapılan Banka Maaş Promosyon İhalesi sonucunda Vakıfbank ile 5 yıllık 17.000 TL DHMİ çalışanları için rekor seviyede promosyon kazanımı elde edilmiştir. Tüm DHMİ ailesine hayırlı olsun.”

DHMİ’nin internet sitesinden yapılan açıklama ise şöyle:

“Kuruluşumuz Banka Promosyon İhalesi 9 Kasım 2021 Salı günü saat 10:30’da Genel Müdürlük Mavi Salonda yapıldı.

Genel Müdür Yardımcımız Enes Çakmak Başkanlığında Mali İşler Dairesi Başkanı Özcan Durukan ve yetkili sendika temsilcisi Kenan Çalışkan’dan oluşan ihale komisyonunca gerçekleştirilen Maaş Karşılığı Banka Promosyon İhalesine 7 banka teklif verdi, 4 banka yarıştı. İhale ile rekor bir kazanım elde eden DHMİ çalışanları, 17.000 TL maaş promosyonu alacak.”

Yapı Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, İş Bankası ve Akbank’ın yarıştığı ihaleyi en yüksek teklifi veren Vakıflar Bankası kazandı. Buna göre, rekor kazanım olarak DHMİ çalışanlarına peşin olarak ve yıllara göre yapılacak ödeme planı şöyle:

1 Mart 2022: 8.500

1 Mart 2024: 8.500