IAG’den Airbus’a kötü haber

Briths Airways’in de bünyesinde bulunduğu dev havacılık şirketi International Airlines Group (IAG) ve Airbus arasında yürütülen A380 uçakları için yapılan görüşmelerin durdurulduğu öğrenildi.

İngiliz havayolu için alınması muhtemel Airbus A380 uçakları için IAG ve Airbus arasında yapılan görüşmelere ara verildiği belirtilirken, iki taraftan da konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Görüşmelerin durdurulmasının nedeni olarak ise başta A320 neo uçaklarındaki gecikmeler olmak üzere, Airbus ile ilgili sorunlar gösterildi.

Konuya ilişkin Airlive’de yer alan haberde tarafların müzakerelere devam edilmesi konusunda ise açık kapı bıraktığı da ifade edildi.

IAG patronu Willie Walsh konuya ilişkin önceki açıklamalarında Airbus’ın taviz vermesini istediklerini ve fiyatlandırma konusunda iyileştirmeye gitmesini beklediklerini açıklamıştı.

Şuanda filosunda 12 uçaklık A380 uçağı işleten BA,  bu uçakları genellikler ABD rotalarında (Chicago O’Hare, Los Angeles, Miami, San Francisco) kullanıyor.