İlker Aycı: “Şimdi sancak bizde”

İstanbul Havalimanı’dan yapılan ilk uçuşa katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı önemli açıklamalarda bulundu.

İlker Aycı, inşaatın 42 ayda tamamlanarak uçuşların başladığını ve artık görev sırasının kendilerine olduğunu “Şimdi sancak bizde” sözleriyle vurguladı.

Ayrcı, büyük bir özveri ve gayretle tamamlanan inşaat için emeği geçen herkese teşekkür ederken, artık bu dönemde sonra bayrağı Türk Hava Yolları’ın devralacağını ve İstanbul Havalimanı’ndan tüm dünyaya Türk misafirperverliğini göstererek kaliteli hizmetleriyle sunacaklarını ifade etti.

İlker Aycı açıklamasında şöyle konuştu:

“Burada bu görevi yerine getirirken bunun ekibinde yer alan ve buraya destek veren tüm yöneticileri de kutluyoruz. DHMİ’den, Ulaştırma Bakanlığımıza, Maliye Bakanlığımıza ve Çevre ve Orman Bakanlığımız kadar buranın hayata geçmesi için mücadele eden herkese teşekkür ediyoruz, bunların hepsinin çok büyük katkıları olmuştur. Burayı yapan müteahhitler, tüm şirketler, tüm yükleniciler burada çalışan tüm mühendisler tüm işçilerimiz alın terleriyle, büyük bir emekle 42 ayda bu muhteşem eseri ortaya çıkardılar. Bundan sonra görev bizim, ülkenin milli bayrak taşıyıcısı olarak bundan sonra sancak emanetimiz. Milletimizin devletimizin emaneti, Türk Hava Yolları’nın emanetidir. Sancak artık dünyanın en büyük havalimanında bizimle uçmaya devam edecek. Burada ortaya koyduğumuz vizyon sadece buranın büyüklüğü ile ilgili değil. Amacımız, Türkiye’nin potansiyelini, medeniyet birikimini, ülkemizin ticaret potansiyelini, kültürel iklimini, hoşgörüsünü, misafirperverliğini, tüm güzel özelliklerini bütün dünyayla paylaşmak ve tanıtmaktır.”  

AirTürkHaber