İSG’de İZEV Sosyal Shop açıldı

Türkiye’nin ilk “Engelsiz Havalimanı” unvanına sahip İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda İZEV SHOP açıldı.

Yaşam Hakkı-Duvar şarkısıyla 45.000.000 erişime ulaşan ve ülkemize sosyal sorumluluk konusunda uluslararası ödüller kazandıran İZEV Vakfı; İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir yeni projeyi daha hayata geçirerek Sabiha Gökçen Havalimanı giden yolcu katı iç hatlar gate alanında ilk sosyal farkındalık mağazasını açtı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı giden yolcu katı iç hatlar gate alanında zihinsel engelli bireylerin istihdam edileceği hediyelik eşya dükkanından elde edilecek gelir, bir proje olarak hem engelli istihdamını destekleyecek, hem de vakfın farkındalık projelerine aktarılacak.

Ülkemizin ilk engelsiz havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın desteği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde faaliyete giren shop, İZEV Vakfı’nın vizyoner projelerinden biri.

Down sendromlu, otizmli ve mental geriliği bulunan “farklı” bireylerin istihdam edileceği bir marka üzerinde bir yıldır çalışmalarını sürdüren Vakıf Başkanı Hakan Kural: “Bizler bu bireylerin hayata hepimiz kadar hatta daha insanca ve tutkulu bir şekilde dahil olabileceklerine inanıyoruz. İZEV Shop hedeflediğimiz engelsiz marka hareketinin ilk adımı. Önümüzdeki yıl onların kendi markalarını yaratışına şahit olacağız inşallah” dedi ve havalimanı ziyaretçilerine her seyahatlerinde mutlaka İZEV Shop’a uğramayı önerdi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kurumsal İletişim Müdürü Canan Sosyal ise “Türkiye’nin ilk engelsiz havalimanı olarak, 2018 yılında İZEV ile gerçekleştirdiğimiz Hayvanlar ve Biz ve Yaşam Hakkı-Duvar projesi ile başlayan sosyal sorumluluk çalışmalarımızı bu yıl bir adım daha ileriye taşıdık. Engelli bireylerin istihdamına öncülük etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu çalışmamız umarım bir çok kurumsal şirkete örnek teşkil eder” dedi.

Açılış etkinliğinde, İZEV’li gençlerden oluşan bando takımının gösterisi ise yolcular tarafından büyük beğeni topladı.