İSG’ye Dreamliner’la uçuyor

Qatar Airways, İstanbul Sabiha Gökçen uçuşlarında yaz dönemi boyunca dünyanın en konforlu uçağı olan Dreamliner ile uçmaya başladı.

Boeing 787-8 Dreamliner tipi uçakla yapılan söz konusu uçuşlar, yaz sezonu boyunca devam edecek ve 27 Ekim 2018 tarihine kadar sürecek.

Sabiha Gökçen ile Doha arasında günde 3 sefer gerçekleştirecek olan Qatar Airways, bu 3 seferden sadece birini Dreamliner ile yaparken, diğer 2 sefer A321 ve A320 tipi uçaklarla yapılacak.

İstanbul Sabiha Gökçen böylece, 8 Haziran 2018 tarihinde uçuşlarına başlayan Emirates’in ardından ikinci kez geniş gövdeli uçak operasyonuna ev sahipliği yapmış olacak.

Terminal işletmesini devralmasının 10’uncu yılını kutlayan İSG, bir yandan uçuş ağını genişletirken bir yandan ikinci pist yatırımı, iç hatlar genişleme projesi ve metro inşaatı ile alt yapı yatırımlarını tamamlamak üzere.

İSG bu yılın ilk 5 ayında yolcu sayısını yüzde 13 oranında artırmıştı.

Öte yandan Qatar Airways bu yılın ilk 5 ayında Sabiha Gökçen ve Doha arasında yaklaşık 100.000 yolcu taşıyarak geçen yıla göre yolcu sayısını yüzde 40 oranında artırdı.

Qatar Airways’in merkezi konumunda olan Doha, İstanbul Sabiha Gökçen’den Asya-Pasifik ve Uzakdoğu destinasyonları arasında önemli bir aktarma merkezi konumunda bulunuyor.

Qatar Airways 22 Mayıs 2014 tarihinden itibaren de İstanbul Sabiha Gökçen’den tarifeli yolcu uçuşlarına başlamıştı.