Kaluga’da Türkiye beklentisi

Kaluga Oblastı Valisi Anatoliy Artamonov, Türkiye’ye tarifeli seferlerin başlatılmasının Kaluga Havalimanı’nın yolcu sayısının 2 kat artacağını ve Mısır ile havayolu bağlantısının açılması halinde yolcu sayısının yılda 100 bin kişiye ulaşacağını bildirdi.

Artamonov Soçi Yatırım Forumu’nda Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, “Şimdi Türkiye’ye seferleri başlatıyoruz. Bu istikametin yolcu sayısını ciddi anlamda artıracağını düşünüyorum. Mısır’ın açılmasını ümit ediyoruz, oraya Kaluga’dan uçmak istiyoruz. Bu sene yolcu hacminin en az 2 kat artmasını bekliyoruz, 100 bin kişiyi taşımayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Kaluga-Moskova güzergahındaki uçuşların açılmasının yolcu sayısının artması için ciddi perspektifler oluşturacağını belirten Artamonov şu şekilde devam etti:

“Kaluga’da tüm ülkelere ve şehirlere bilet satışları gerçekleştirilecek ve Moskova’ya kıyasla fiyatlar hiçbir şekilde artmayacak. İnsanlar Kaluga’da uçağa binerek Vnukovo ve Domodedovo havalimanlarına gelebilirler ve ardından istedikleri sefere transfer yapabilirler. Bu Kaluga’dan Moskova’ya taksiyle gitmketen daha rahat ve ucuz olacak.”