Kosova’dan Yunan şirkete şok

Kosova Sivil Havacılık Otoritesi, Priştine’de Orange2Fly’ın yerini alması beklenen Air Mediterranean’ın operasyonlarına izin verilmedi.

Yunan şirketin, tur operatörleri adına bu hafta başında Basel, Münih ve Stuttgart’a ve daha sonra Friedrichshafen, Paderborn, Şarm El-Şeyh, Malmö ve Lyon’a uçuş başlatmayı planladığı belirtilmişti.

Atina’dan konuşlandırma uçuşu için havalanan Air Mediterranean’a ait Boeing 737-400 tipi uçağın havadayken iniş izninin iptal edilmesi üzerine Kuzey Makedonya hava sahasından geri döndüğü ve Selanik şehrine indiği öğrenildi.

Bilet alan Priştine’deki yolcuların ise havalimanında mahsur kaldığı belirtildi.

Havayoluna ilk olarak uçuş izninin verildiği ancak kısa süre sonra Kosova havacılık otoritesi tarafından bu iznin iptal edildiği öğrenilirken, şirketten yapılan açıklamada durumun büyük hayal kırıklığı yarattığı belirtildi.

Havayolu yetkilileri yükümlülüklerin eksiksiz yerine getirildiğini vurgularken, konuya ilişkin düzenleyici adımların atılmasının beklendiği ifade edildi.

Air Mediterranean’ın yerini alması planlanan Orenge2Fly Priştine Havalimanı’ndaki önemli taşıyıcılardan biri konumunda bulunuyor.

AirTürkHaber