Moskova havaalanlarında yasaklar

Moskova’da bulunan havaalanlarında koltuklarda yatmanın ve scooter, bisiklet gibi çeşitli araçlara binmenin yasaklandığını, ilgili değişikliklerin Moskova Oblastı Duması Mosoblduma tarafından kabul edildiğini bildirdi.

Gazeta.ru’da yayınlanan belgede, “Sandalye, banklar, koltuklarda yatar pozisyonunda olmak, yerde ve merdivenlerde oturmak yasaktır. Bu kuralların ihlali durumunda, yolcular cezalarla karşı karşıya kalacaklar” denildi.

Buna ek olarak, havalimanları salonlarda bisiklet, scooter ve patene binmek de yasaklandı.

Başka bir ihlal ise kulaklık olmadan müzik dinlemek. Ayrıca, yolcuların bu amaçla kullanılmayan yerlerde duş alması, kıyafetlerini yıkamaları ve kıyafet değiştirmeleri de yasaklandı.

İhlal eden bireyler için cezalar 100- 500 ruble, yetkililer için 1 ile 2 bin, tüzel kişiler için 2- 4 bin arasında olacak.

Moskova Oblastı Ulaştırma Altyapısı, İletişim ve Bilgi Komitesi Başkanı Oleg Grigoriev, kuralların Domodedovo, Şeremetyevo ve Jukovsky havaalanları için geçerli olduğunu belirterek, “Bunlar Vnukovo için de teklif edildi ama şu ana kadar yönetiminden kesin bir karar gelmedi” dedi.