Pegasus yeni yol haritasını açıkladı

Pegasus Havayolları Genel Müdür Mehmet Nane, koronavirüs salgını sonrasında ortaya çıkan yeni döneme ilişkin bir mesaj yayınladı.

Nane mesajında güvenlik seyahat için alınan önlemlerden bahsederken havayolunun yeni dönem yol haritasını da açıkladı.

Hijyen, düzen ve güven üzerine kurulu yeni yol haritasını anlatan Mehmet Nane imzalı mesaj şu şekilde:

Değerli Misafirimiz,

İyi ve sağlıklı günler dilerim. Tüm dünya olarak zor bir dönemden geçiyor, ezberlerin bozulduğu benzersiz günler yaşıyoruz. Ancak hep söylediğimiz gibi Pegasus Hava Yolları olarak en önemli değerlerimiz, her zaman ve her koşulda misafirlerimiz ve çalışanlarımız. Bu sebeple, sürecin ilk günlerinden itibaren sağlıklı ve güvenli bir seyahat için gerekli tüm önlemleri aldık ve titizlikle sürdürüyoruz.

Pandemi hepimizde tedirginlik yaratırken, hava yoluyla seyahat konusunda çekinceleriniz olabilir; bunları gidermek için alınan önlemleri detaylarıyla bilmek istemeniz de en doğal hakkınız. Bu sebeple sizi düzenli olarak bilgilendiriyor, aldığımız önlemlerle ilgili detaylı aktarımlar yapıyoruz. Artık uçak içerisindeki havanın ameliyathaneler kadar temiz ve hijyenik olduğunu, ortalama 3 dakikada bir tamamen yenilendiğini, HEPA filtreleriyle havayla bulaşan organizmaların ve toz parçalarının
%99.99’un üzerinde filtrelendiğini, hava akımının sadece oturulan koltuk üstünden yere doğru yukarıdan aşağıya gerçekleştiğini ve uçaklarımızda 24 saatte bir 10 gün virüslere karşı etkin kimyasalla detaylı dezenfeksiyon yapıldığını biliyorsunuz. Bunlar önlemlerimizden sadece birkaçı. Tüm önlemleri buradan inceleyebilirsiniz.

EASA standartlarına uyum

Aldığımız tüm önlemleri titizlikle sürdürürken, bir yandan da uluslararası standartları takip ediyoruz. Bu kapsamda, Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) tarafından ortaklaşa yayınlanan COVID-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladık ve EASA standartlarına uyma sözü verdik. Sizler için alınabilecek tüm tedbirleri aldığımızı ve gönül rahatlığıyla seyahat edebileceğinizi bilmenizi sağlamak bizim için önemli.

Minimum temasla seyahat

Pandemi sebebiyle minimum temasla seyahat büyük bir önem kazandı. Biz, Türkiye’nin dijital hava yolu olarak; dijital dönüşümümüzü başlattığımız 2018 yılından bu yana misafirlerimiz için yenilikçi birçok dijital çözüm sunuyoruz. Böylece minimum temasla seyahat mümkün oluyor. Uçuş öncesi check-in işleminizi online olarak yapabilir, bagajlarınızı temassız ve sıra beklemeden “Ekspres Bagaj” ile teslim edebilir, boarding dediğimiz uçağa geçiş işlemlerinizi de kimlik ve barkodunuzla temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yeni fonksiyonumuz Uçuş Asistanı ile biletinizle ilgili değişiklik, açığa alma, check-in, boarding kartına erişim gibi işlemlerinizi yapabilir, uçuşunuzla ilgili güncel duyuruları takip edebilirsiniz. Seyahat öncesi, sırası ve sonrasında bize ihtiyacınız olduğunda sizlere en hızlı ve pratik şekilde destek olabilmek amacıyla başlattığımız 7/24 hizmet veren +90 850 399 17 01 numaralı Whatsapp destek hattımızdan da yararlanabilirsiniz.

En güncel bilgiler flypgs.com’da

Bildiğiniz gibi, 1 Haziran’da iç hat ve 13 Haziran’da dış hat uçuşlarımızı kademeli olarak başlattık. Yurt dışına uçuşumuz olan ülkelere ve bu ülkelerin kabul şartlarına buradan ulaşabilirsiniz. Biz sizlere güncel bilgiler aktarmak için gereken tüm çabayı gösteriyoruz. Ancak COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları resmi merciler tarafından değiştirilebildiği için, seyahatinizi planlarken resmi mercilerin duyurularını da takip etmeyi unutmamanızı hatırlatmak isterim.

Yol haritamız: Hijyen, düzen, güven

Yeni dönemdeki yol haritamızda öne çıkan 3 konu var: Hijyen, düzen ve güven. Türkiye’nin dijital hava yolu olarak; bu yeni dönemde var gücümüzle çalışarak ülkemize, sektörümüze ve en önemlisi siz değerli misafirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Şunu bilmenizi isterim ki; kokpit ve kabin ekiplerinden yer hizmetlerine, müşteri hizmetlerinden bilgi teknolojileri ekiplerine kadar Pegasus’un her bir çalışanı, misafirlerimizin seyahat deneyimlerini mükemmelleştirmek ve seyahat öncesi, sırası, sonrası ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü desteği sağlamak adına büyük bir özveriyle çalışıyor. Pegasus Hava Yolları olarak, koşullar ne kadar zorlu olursa olsun, misafir odaklı hizmet anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Sağlıklı ve güzel günler dileklerimle,

Mehmet T. Nane
Pegasus Hava Yolları
Genel Müdürü