Pegasus’dan 10 Kasım özel uçuşu

Pegasus Hava Yolları, Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 85’nci yıl dönümüne özel Samsun’a uçuş düzenledi.

Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Pegasus CEO’su Güliz Öztürk ve yöneticilerin katıldığı uçuşta çok sayıda medya mensubu yer aldı.

Atatürk ve 100’ncü yıl temalı PC1923 sefer sayılı uçak Samsun Çarşamba Havalimanı’nda DHMİ ARFF ekipleri su takıyla karşıladı.

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk uçuş öncesi uçak içinde özel bir anons yaparak 10 Kasım’ı andı.

Öztürk, Samsun’da yaptığı açıklamada ise “100’ncü yılda yüzüncü uçak için özel hazırlık yaptık. Filomuza planladığımız tarihlerde kattığımız 100’ncü uçağımız ile ilk uçuşumuzu Ankara’ya yaptık. 29 Ekim ve 10 Kasım gibi çok özel günleri kuyruğunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetini taşıyan Cumhuriyet isimli filomuzun 100’ncü uçağı ile onurlandırdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte AirTürkHaber’in obejektifinden Pegasus’un 10 Kasım Samsun ziyareti:

 

Pegasus yöneticileri Samsun’daki Onur Anıtı’na çelenk bırakarak 10 Kasım anmasının gerçekleştirdi.

Pegasus’un 10 Kasım Samsun gezisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının Samsun’a çıktığı yer olan Tütün İskelesi ziyaret edildi..

Atatürk’ün Samsun’a gelirken kullandığı Bandırma Vapurunun birebir kopyası Samsun sahilinde açık hava müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. Vapurun içinde Atatürk’ün kullanmış olduğu kişisel eşyalarında sergilendiği bir müze alanı bulunuyor.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber

Etiketler: