Rosturizm’den Türkiye’deki Ruslar için ilginç öneri

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) yetkilileri,Türkiye’de mahsur kalan Rus turistleri kişi başı on bin ruble sabit uçak bileti ücretiyle ülkeye geri getirmeyi teklif etti.

Türkiye’nin uçuşlara kapanması sonrası kurulan Acil Yardım Merkezi toplantısında konuşan Rosturizm yetkilileri,Türkiye’den geri dönemeyen Rusların, dönüş biletlerine on bin ruble ile 12 bin ruble ödeyeceği uçak seferleri düzenlenmesini önerdi.

Yapılan öneride, uçuş iptaliyle zor durumda kalan Rus turistlerin sabit ücretle ülkeye geri dönebileceği, daha sonra tur operatörü üzerinden iptal edilen uçak biletlerinin geri ödenmesiyle yaptığı masrafını telafi edebileceği belirtildi.

Bu sistemle çok hızlı bir şekilde tahliye uçuşlarının organize edilebileceğini belirten Rosturizm yetkilileri, mahsur vatandaşların sabit ücretli uçak biletlerini Rusya’nın resmi e-devlet internet sayfası Gosuslugi üzerinden sahip olabileceğini de ekledi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), Türkiye ve Tanzanya’dan Rusya’ya uçuşların sınırlandırılmasıyla ilgili konularda Rust turistler için acil yardım hattı kurulduğunu bildirdi.

Rosturizm, yakın zamanda Türkiye ve Tanzanya’da tatillerini sürdüren Rusların, her gün saat 09:00 ile 21:00 arasında + 7-495-018-64-11 numaralı telefonunu ücretsiz olarak arayarak geri dönüşleriyle ilgili ortaya çıkan tüm sorularına cevap bulabileceği Acil Yardım Merkezi kurulduğunu açıklamıştı.