TALPA havacılık medyasıyla tanıştı

Yeni seçilen Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu, havacılık medyasıyla buluştu.

TALPA Başkanı Kpt. Plt. Hüseyin Murat Ersoy’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada, TALPA’da yeni yönetimin planları ve yol haritasından bahsedildi.

Hüseyin Murat Ersoy, hep daha iyisini yapmak için çalışacaklarını vurgularken, bu zamana kadarki TALPA yönetimlerine de teşekkür etti.

Ersoy, Hava İş Kanunun çıkarılması için iyi hazırlık yapılmasını vurgu yaparken, “Pilotlar şu anda Borçlar Kanununa tabi olarak çalışıyor. Hava İş Kanununun çıkarılması için daha önce çalışmalar ve girişimler olmuştu. Bu konuda çok iyi hazırlık yapmamız gerekiyor. Hem TALPA Avukatıyla, hem de uluslararası konularda çalışma yapıyoruz. Temellerini attık, inanıyoruz ki, biz bunu başaracağız. Zamana ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 ay önce görevi devralan yeni TALPA yönetiminin ilk ziyaretini THY’ye yaptığını belirten Ersoy, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini, diğer şirketlerle de görüşmeler yapacaklarını belirtti.

TALPA’yı sadece bir dernek olarak değil bilinen marka haline getirmek istediklerini de söyleyen Ersoy, sosyal sorumluluk projelerine başladıklarını ve engellilere yönelik güzel adımlar atacaklarını belirtti.

TALPA Başkanı Ersoy, pilot aileleri için bir fon oluşturulmasının planlandığını açıklarken, konuya ilişkin olarak, “Maalesef çok zamansız, çok erken aramızdan ayrılan pilotlarımız var. Onların aileleri ve öğrenim hayatını sürdüren çocukları için bir fon oluşturmayı planladık. Amacımız, yaşamını yitiren pilotlarımızın çocuklarına burs vermek. Bu projemizi de 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü etkinliğimizde deklare edeceğiz. Bunun yanı sıra başka sosyal sorumluluk projeleri üzerine de çalışmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.