TEKNOFEST’e sürpriz hazırlık

Bu yıl Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bir ilke de sahne olmaya hazırlanıyor.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar twitter’dan yaptığı paylaşımlarda Türkiye’nin ilk Milli Uçan Araba prototipi olan “Cezeri”nin görsellerini paylaştı.

Bayraktar verdiği bilgilerde, yoğun geçen prototip geliştirme faaliyetlerinin ilk 8 ayında büyük yol alındığını ve prototipin ilk uçuşunu bu yıl 17-22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2019’da yapacağını ifade etti.

Bayraktar paylaşımında “Yıllarca sürecek bir tasarım ve ARGE sürecinin başlangıcı. Yoğun geçen prototip geliştirme faaliyetinin ilk 8 ayı. Hedef 9.ayda doğum, yetişirse TEKNOFEST’te uçuş” ifadelerini kullandı.

ilk Milli Uçan Araba prototipi olan “Cezeri”nin bir taraftan donanım, yazılım geliştirme ve motor itki sistemi test faaliyetleri devam ettiğini belirten Bayraktar, prototip imalatı içinde aralıksız çalışmaların sürdürüldüğünü vurguladı.

Selçuk Bayraktar 4 farklı alternatif görsel paylaşırken, bunun için takipçilerinden fikirlerini belirtmeleri konusunda da duyuruda bulundu.