THY 1 Mayıs’ta uçuşlara başlıyor mu?

Türk Hava Yolları’nın koronavirüs salgını nedeniyle durdurduğu seferlerine ne zaman başlayacağı merak edilirken, son yapılan açıklamaya göre 1 Mayıs’ta iç hat seferlerinin başlaması bekleniyor.

THY’nin internet sitesinden 14 Nisan’da yapılan son açıklamada iç hat seferleri 1 Mayıs’ta, dış hat seferleri ise 20 Mayıs tarihinde başlayacak.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 1 Mayıs’tan 3 Mayıs tarihine kadar 31 şehri kapsayan sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyurulmuştu.

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı gün THY’nin iç hatlarda seferlere başlayıp başlamayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, AirTürkHaber’e ulaşan bilgilere göre THY’den 1 Mayıs’a bileti olan yolcuların valiliklerden seyahat izin belgesi alma zorunluluğu olduğu ve bu belgenin alınmaması halinde uçuşa kabul edilmeyeceğinin söylendiği öğrenildi.

Uçuşların başlayacağı belirtilen tarihe kısa bir süre kalırken, bu tarihlerin yeniden uzatılması yada uçuşların başlaması konusunda nasıl bir karar alınacağı ise merak konusu.

Türk Hava Yolları’nın uçuşların başlaması konusunda 14 Nisan’da son olarak güncellenen açıklaması şöyle :

Yeni koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda;

*Tüm dış hat uçuşlarımız 20 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

*Tüm iç hat uçuşlarımız 1 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

AirTürkHaber