THY dev taşınmada sona geldi

Türk Hava Yolları’nın yeni evi, İstanbul Havalimanı’na nihai geçiş operasyonu büyük ölçüde tamamlandı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından yapılan açıklamalarla taşınma operasyonunun büyük kısmının sorunsuz tamamlandığı belirtildi.

Genel Müdür Ekşi, “08.00 itibariyle tüm taşımanın %94’lük kısmı tamamlanmıştır. Heyecan ve gayret ile bu gece boyunca çalışan ekibimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Yollar erken açılabilir

Bu sabah 08.00 itibariyle yeniden açıklamada bulunan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün taşınmanın %94’lük kısmının tamamlandığını duyurarak büyük göçün planlanandan erken sona ereceğini bildirdi.

Üstün tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan yeni evi, İstanbul Havalimanı’na doğru ‘Büyük Göç’ünü dün saat 03:00’da başlatmıştı. Toplamda 45 saatte tamamlanacak şekilde planlanan devasa taşınma operasyonu çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında dün akşam 22:00 itibarıyla bazı yollar, belirli süreliğine trafiğe kapatılmıştı.

Bu süreç zarfında şehir sakinlerine asgari ölçüde rahatsızlık yaşatmış olmak adına araç trafiğine kapatılan yolların planlanan saatten daha erken açılabilmesi amacıyla Türk Hava Yolları, taşıyıcı partnerleri ile birlikte operasyonun sorunsuz ve tehirsiz devamını sağlamaya yönelik çalışmalarını bilfiil sürdürüyor.

(Saat 08.00)Taşıma operasyonun %94 ü (896 tır seferi) sabah 8 itibarıyla tamamlandı.”