Ukrayna ile Türkiye’den önemli görüşme

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Kiev ve Ankara’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle daha önce askıya alınan uçak seferlerinin yeniden başlatılması ile ilgili görüşmelere başlandığını duyurdu.

Bakanlığın basın dairesinden yapılan açıklamada, Ukrayna ve Türkiye’nin arasında Kovid-19 pandemisi nedeniyle daha önce askıya alınan uçak seferlerinin yeniden başlatılması ile ilgili görüşmelerin başladığı ifade edildi.

Açıklamada, “Bugün Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasiliy Bodnar ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Ukrayna Büyükelçisi Yağmur Güldere bir araya geldi. Görüşme sonrasında Ukrayna ile Türkiye arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlatılmasına ilişkin prosedürleri, ayrıca iki ülkenin yetkili organları arasında turistik geziler ile ilgili müzakere sürecini başlatma konusunda anlaşmaya varıldı” denildi.

Açıklamada ayrıca Bodnar’ın koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasına karşı verilen mücadele kapsamında Türkiye’nin ülkesine sağlamış olduğu insani yardım için Türk meslektaşına teşekkür ettiği vurgulandı.