Aeroflot’tan İstanbul’da özel kutlama

Rus Aeroflot’un İstanbul uçuşlarına başlamasının 50. yılı Hilton İstanbul Bosphorus otelinde düzenlenen davetle kutlandı.

Aeroflot tarafından düzelenen bu özel gecede Aeroflot Türkiye baş temsilcisi Anatoliy Golub ve Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev ve bazı Aeroflot yöneticilerinin yanı sıra havacılık ve turizm camiasından katılım oldu.

Gecede konuşma yapan Aeroflot Türkiye Baş Temsilcisi Anatoliy Golub, 1967 yılında başladıkları İstanbul uçuşlarının bugün 50. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını söylerken, İstanbul hattının kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Golub 2016 yılının Rusya ve Türkiye için zor geçtiğini ancak 2017 yılında kötü geçen 2016 yılının izlerinin silindiğini belirtirken, uçak filosunun yaş ortalaması 6 olan Aeroflot’un İstanbul ve uçtuğu tüm noktalar kalitesini en yüksek seviyede tutmaya çalışacağını ifade etti.  

Anatoliy Golub AirTürkHaber’e yaptığı açıklamada ise şuanda İstanbul-Moskova hattında günde 3 sefer yaptıklarını belirtirken, bu seferlerin kış sezonunda 4’e çıkarılacağını belirtti.

2018 yaz sezonunda ise İstanbul-Moskova hattında seferlerin 5’e çıkarılabileceğinin bilgisini verdi.

Golub 3. Havalimanı için ise “Şuan bizim için karışık bir durum olarak gözüküyor, bütün herşeyi açılacak olan yeni havalimanına taşımamız gerekecek. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz, zamanı geldiğinde bizde hazır olacağız” dedi.

Moskova-Antalya hattında da günde iki sefer düzenleyen Rus havayolu, bu hatta %90’lık doluluk oranı yakaldıklarını söyledi.

 

Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev (sağda)

Aeroflot’un İstanbul uçuşlarına başlamasının 50. yılında geçmişten günümüze Aeroflot kabin memurlarının giydikleri kıyafetler sergilenirken, daha sonrasında çekilişle davetlilere çeşitli ödüller dağıtıldı.

İstanbul-Moskova uçuşlarında ekonomi ve business class ödül biletlerinin de dağıtıldığı çekiliş eğlenceli anlara sahne oldu.

Ege Buğra Özen – AirTürkHaber