Air New Zealand hassasiyeti

Christchurch’da yaşanan terör saldırısının şokunda olan Yeni Zelanda’da milli havayolu Air New Zealand bölgeye yapılan uçuşlar için yeni kararlar aldı.

Yaşanan korkunç olay sonrasında bölgeye yapılan uçuşlarda yoğunluk olduğu açıklanırken, havayolunun artış gösteren fiyatları düşürerek 140 dolar civarında sabitleyeceği belirtildi.

Ayrıca havayolunun bölgedeki yakınlarına ulaşmak isteyenlerin sorun yaşamaması için Chirstchurc’a ek uçuşlarda düzenleneceğini belirtti.

Karar öncesinde yaşanan fiyat artışının sosyal medyada gündeme gelmesi sonrasında ise havayoluna çok sayıda şikayet mesajı gönderildiği belirtildi.

Yeni Zelandalı havayolunun ayrıca yaşanan terör saldırısı sonrasında havalimanlarında güvenlik önlemlerinin de artırıldığını açıklarken, yaşanabilecek gecikmeler nedeniyle yolcularına meydanlara daha erken gelmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Air New Zealand çalışanı da terör kurbanı

Milli havayolunun yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında bir çalışanı olduğu da açıklandı.

Air New Zealand’ın İcra Kurulu Başkanı Christopher Luxton tarafından yapılan açıklamada, havayolunda uçak bakım mühendisi olarak görev yapan Lilik Abdul Hamid’in de terör saldırısında hayatını kaybettiği belirtildi.

Uçak mühendisi olan Lilik Abdul Hamid’in, saldırı sırasında Deans Avenue Camii’nde olduğu bilgisi verildi.

Havayolu açıklamasında ülkedeki ve dünyadaki Müslüman topluluklarıyla dayanışma içinde olunduğu mesajı verildi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrindeki iki cami El Nur ve Linwood’da cuma günü yaşanan terör saldırısında 50 kişi hayatını kaybetmişti.

AirTürkHaber