Boyama işlemi tamam

En büyük müşterisi Singapore Airlines’a teslim edilecek olan ilk ultra uzun menzilli A350 XWB uçağının boyama işlemi tamamlandı.

Önümüzdeki aylarda havayoluna teslim edilecek uçak, teslimat öncesinde rutin testlerden geçirilecek.

Toplamda yedi adet A350-900ULR (ultra uzun menzilli) uçak siparişi bulunan Singapore Airlines’ın siparişlerinin tümü, şu an montaj sürecinin çeşitli aşamalarında yer alıyor.

Yeniden tasarlanan yakıt sistemine odaklı uçuş test programını başarıyla tamamlayan ilk uçağın, şu an kabin montaj işlemleri gerçekleştiriliyor.

Hava yolu, bu uçağı Singapur ile ABD arasında sunduğu direkt uçuş operasyonlarına tahsis edecek.

Bunlar, dünyanın en uzun ticari uçuşu olan Singapur – New York uçuşlarının yanı sıra Los Angeles ve San Francisco uçuşlarını da içeriyor.

Ultra uzun menzilli A350-900 modeli, en çok satan A350 XWB Ailesinin en yeni versiyonudur ve 9.700 deniz miline kadar geniş bir menzile sahip olacak.

Bu menzil, ilave yakıt tankı gerektirmeksizin uçağın yakıt taşıma kapasitesini 24.000 litre artıran yenilenmiş yakıt sistemi sayesinde elde edildi.

280 tonluk maksimum kalkış ağırlığına (MTOW) sahip ultra uzun menzilli A350, bu gibi mesafeler için sunduğu rakipsiz maliyet avantajı ile yolcu ve mürettebat konforunu en üst düzeyde birleştirerek hiç durmadan 20 saatten fazla uçabiliyor.

A350 XWB, hava taşımacılığının geleceğini şekillendiren geniş gövdeli ve uzun menzilli uçakların en yeni ailesi konumunda.

En yeni aerodinamik tasarım ile donatılan A350 XWB, karbon fiber gövde ve kanatların yanı sıra yeni yakıt tasarruflu Rolls-Royce motorlara sahip.

Tüm bu son teknoloji özellikleri sayesinde sağladığı yüzde 25 daha az yakıt tüketimi ve emisyon salımının yanı sıra bakım maliyetlerini de önemli ölçüde düşürerek operasyonel verimliliği rakipsiz bir düzeye çıkarıyor.

Ayrıca Airspace by Airbus kabin tasarımında yeni havalandırma sistemi ile birlikte en sessiz çift koridorlu kabinde daha ferah ve konforlu seyahat sunuyor.

2018 yılının Haziran ayı sonunda Airbus, A350 XWB için dünya çapında 46 müşteriden toplamda 882 adet kesin sipariş aldı ve A350 XWB, şimdiye kadarki en başarılı geniş gövde uçaklarından biri haline geldi.

Singapore Airlines, 7’si ultra uzun menzilli model olmak üzere