Cenazeler uçakla taşınacak

Bursa’da vefat edenlerin cenazelerinin uçakla memleketlerine naklini sağlayacak protokol Türk Hava Yolları ile imzalandı.

İmza töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türk Hava Yolları Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca arasında gerçekleşti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türk Hava Yolları Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca, İstanbul’da bir araya geldi.

Cenaze yakınlarına kolaylık sağlayan protokol, THY Kargo’nun İstanbul Yeşilköy’de bulunan merkezinde yapıldı.

4 KİŞİ İÇİN YÜZDE 25 İNDİRİM

Azamî 4 kişinin cenazeleriyle birlikte yüzde 25’lik indirimle seyahat etmesini de içeren protokole, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile THY Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca imza attı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, doğumdan ölüme kadar geniş bir çerçevede hizmet verdiğini söyleyen Başkan Aktaş, belediye olarak vatandaşların meselelerine farklı çözümler üretmeye çalıştıklarını söyledi.

43 ŞEHRE ULAŞIM

Bursa’nın, Türkiye’nin 80 ilinden vatandaşların ikamet ettiği bir çiçek bahçesi niteliğinde olduğunu belirten Başkan Aktaş, bazı insanların cenazelerini doğum yerlerinde defnetmek istediğini ifade etti. İlgili konuda bugüne dek kara yolu taşımacılığıyla hizmet verdiklerini ve böylece ciddi anlamda araç, yakıt ve personel sarfında bulunduklarını söyleyen Başkan Aktaş, uzak mesafelerde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını anlattı.

THY Kargo birimiyle cenazelerin, memleketlerine uçakla gönderilmesi ve yaşanılan sıkıntıların giderilmesi noktasında çok hayırlı bir protokol imzaladıklarını kaydeden Başkan Aktaş, “Allah herkese sağlıklı uzun ömür nasip etsin ama ölüm de hayatın bir gerçeği. İnsanlarımızın bu zor zamanlarında sağlıklı şekilde hava yolu taşımacılığıyla 43 ayrı şehre ulaşımıyla alakalı bir protokol imzaladık. Protokol kapsamında cenazelerimiz bizim için en yakın lokasyonlar olan Yenişehir, Sabiha Gökçen ve Atatürk hava alanlarına belediyemiz tarafından getirilecek. Havaalanlarından da memleketlerine gönderilecekler” diye konuştu.