Singapur’dan rezervasyon sürecinde yenilik

Singapur Hava Yolları’nın (SIA) müşteri deneyimini zenginleştirmek için yaptığı girişimlerin bir parçası olarak, Temmuz 2020’den itibaren Avrupa’daki ticari seyahat ortaklarına sağladığı bilet tarifeleri ve kişiselleştirilmiş içerikler daha kapsamlı hale gelecek.

Bu, Singapur Hava Yolları’nın ortak platformlar üzerinden gelişmiş içerik ve işlevsellik sağlamak amacıyla yeni dağıtım teknolojilerinden faydalanan KrisConnect programı kapsamında sunulacak.

Singapur Hava Yolları KrisConnect Programı; Avrupa’da ilk olarak Ağustos 2020’de Almanya, İsviçre, İskandinav ülkeleri, Fransa ve Benelüks’te, akabinde ise Eylül 2020 itibarıyla Birleşik Krallık, İtalya, İspanya, Türkiye ve Rusya’da başlatılacak.

Singapur Hava Yolları bu program ile müşterilerine daha zengin bir deneyim ve ticari seyahat ortaklarına ise daha kapsamlı bilet tarifeleri ve kişiselleştirilmiş içerik sunmayı amaçlıyor.

KrisConnect Programı, sektör içinde geliştirilmiş Yeni Dağıtım Sistemi (NDC) standartları dahil, Uygulama Programı Arayüzü (API) teknolojisinden faydalanıyor.

KrisConnect Programına katılan seyahat acentaları; daha hızlı şekilde piyasaya ulaşabilecek, kişiselleştirilmiş içerik dahil olmak üzerine en kapsamlı bilet tarifelerine erişebilecek, paket tarifeler ve anlaşmalı bilet tarifeleri gibi kişiye özel ürünleri müşterilerine sunabilecek.

Bu sayede, müşteriler daha ileri seviye kişiselleştirilmiş bir rezervasyon deneyimi yaşayacak ve KrisFlyer sık seyahat edenler statüsünden daha fazla faydalanabilecek.

Singapur Hava Yolları; Amadeus, Sabre ve Travelport gibi geleneksel Global Dağıtım Sistemi ortaklarının yanısıra Aaron Group, ATRIIS, HitchHiker, PKFARE, Travel Boutique Online, Travelfusion, TravelNDC ve Verteil Technologies gibi yeni teknoloji ortakları yoluyla bu yeni içeriği kullanıcılara sunacak.

Aeroplan Reise GmbH, AERTICKET, dnata Travel UK, Flight Centre and FCM, Lufthansa City Center, TravelUp Group ve TUI dahil olmak üzere Avrupa’daki birçok tanınmış seyahat acentası Singapur Hava Yolları KrisConnect programına katıldı veya katılmayı istediğini açıkladı.

Ayrıca SIA yakın zamanda yeni bir seyahat acentası portalı olan AGENT 360’ı açacak ve seyahat acentalarının KrisConnect Programı üzerinden içeriklere doğrudan erişimlerine imkan tanıyacak.

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Campbell Wilson bu konuda yaptığı açıklamada, “Bu yeni teknolojiyi ve daha önemlisi bu teknolojinin sağladığı yeni ürün ve hizmetleri piyasaya sürme ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi şekilde karşılama konusunda sektör ortaklarımızla yakın işbirliği içinde çalışacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.