Çelebi çalışanına destek büyüyor

İstanbul Havalimanı’nda Atlasglobal uçağının rötar yapması nedeniyle kadın bir yolcu, Çelebi yer hizmetleri personeliyle tartıştı.

Tartışma sırasında yer hizmetleri personeline ağır hakaretlerde bulunan kadın yolcu sosyal medyada gündeme oturdu.

Yolcular tarafından çekilen ve kameraya yansıyan görüntülerde kadın yolcu, rötar nedeniyle suçladığı kadın personele yaptığı hakaretlerin ardından üzerine yürümesi üzerine de, “Hop hop hop, temas yok” diye tepki gösterdi.

Kadının hakaretlerine maruz kalan ve isminin Tuğçe olduğu öğrenilen personel, yaşanan olayın ardından kadın yolcudan şikayetçi olmadı.”

Konuya dair Atlas Global’den de bir açıklama yapıldı. Şirket, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “İnsani değerleri her şeyin üzerinde tutan bir havayolu olarak 25 Nisan 2019 tarihli IST-BJV KK42 seferimiz öncesinde yer hizmetleri personelimizin maruz bırakıldığı üzücü olayı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu üzücü durumla ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz” ifadesini kullandı.

Oyuncu Serkan Balbal, tanıklık ettiği olaya ilişkin kişisel Twitter hesabında da açıklamalarda bulundu.

“Bu arada kadının kim olduğu bilgisini arkadaşlarım bulup bana gönderdi, bilgileri bende mevcut, hakaretlere uğrayan hanımefendi davacı olmak isterse şu anda 3 avukat arkadaşım para almadan davayı üstlenmeye hazır. Yarın bu kızımızı da bulup ileteceğim hepsini davacı olması için” diyen Balbal, şöyle devam etti:

Yarın kadının çalıştığı iş yerine (onu da bulduk medya sektöründe) tüm olayı ve bu hanımefendinin terbiyesizliklerini ayrıntılı anlatan bir Mail yazacağım, video ile beraber göndereceğim. Sonrasında şirket olarak kendilerinin dönüşlerini de buradan paylaşacağım.

Uçuştan geldiğimizden beri eşimle birkaç kere bu konuyu konuştuk, çünkü gerçekten çok moralimizi bozmuştu. Videoyu ve konunun bu şekilde yayıldığını görmek içime su serpti ve bir nebze rahatlattı bizi. Ne yaparız diye düşünüyordum, şimdi her şey kendinden gelişiyor. O yüzden elimizden ne geliyorsa yapacağım bende, özür dilesin, konu mahkemeye taşınsın, yaptığı terbiyesizlik yanına kalmasın ve bu kafa yapısındaki karakterlere örnek teşkil etsin yapılanları.

Böyle işinde gücünde, çalışan arkadaşlarımız da yalnız olmadıklarını anlasın. Bu arada hakarete uğrayan. Soğukkanlılığını koruyan, bu kadar lafın üzerine bile alttan alıp davacı olmayan, o çalışan arkadaşımızın adı da Tuğçe Selvi. Tuğçe hanımla sabah konuştuk, kendisi Çelebi bünyesinde çalışıyor. Şirket ve havaalanı polisi konuyla yakından ilgileniyor. Pazartesi kendisi savcılığa suç duyurusunda bulunacak, bizde şahit olarak yanında olacağız. Verilen destekten hem şaşkın hem de çok mutlu olmuş.”